wz
 

TOPlist

 

 

 

 

 

 

LURAMION - od 6. 4. 2005 mezinárodně chráněná chovatelská stanice v registru FCI.    

 

    Na sv. Valentýna 2004 jsme si přivezli s velkým nadšením našeho prvního naháčka – peruánku Ambru z Libického ráje a byla to opravdu láska na první pohled. Od malinka je Ambruška moc hodná, poslušná a velmi mazlivá. Je trochu nedůvěřivá k cizím lidem, ale po chvilce seznámení, je ostych tentam.

    Když jsme si později přivezli domů dalšího člena naší rodiny – číňanku Anuschku Garden Roses (www.gardenroses.cz), tak jí doslova adoptovala za své miminko (viz. fotogalerie), i když v té době ještě nebyla zdaleka dospělá. Jejich až dojemná láska trvá dodnes. Ambra naučila Aničku vše potřebné do psího života, včetně lotrovin :-)

        V létě 2004 jsme uviděli fotografie vrhu „L“ pana J. Pospíšila, ch.s. Modrý květ (www.modrykvet.cz) a jeli jsme se po dohodě nezávazně podívat na štěňátka. To už jsme věděli, že se budeme stěhovat z Prahy z paneláku na venkov.  Naše touha mít štěňátko právě z této chovatelské stanice trvala již dlouho, tak ani nebylo překvapující, že jsme si přivezli fenečku Lenci Modrý květ.  Tato naprostá pohodářka, nám učarovala svojí jemnou povahou, laskavým pohledem, opět mazlivostí a samozřejmě i svojí naopak živostí a lumpárnami. Bezvadně zapadla do smečky.

    Další přírůstkem do naší rodiny (která již totálně propadla číňánkům a peruánkům) byla Fiorella Kalis z Třeště (www.sweb.cz/nahacci/ ). Firynka je nejlepší kamarádka Lencinky, stále spolu dovádějí, prohánějí se po zahradě a spí spolu zamotané do klubíčka.

    Později do naší ryze holčičí smečky přibyl první kluk Brooklyn Plyšový přítel (www.plysovypritel.wz.cz). Naprosto suveréně se u nás zabydlel a vůbec mu nevadilo, že byl nejmladší.

         V roce 2006 jsme odchovali  svá první štěňátka peruánků. (více v rubrice "Odchovy - Peruánský naháč"). Z tohoto vrhu A jsme si nechali doma fenečku Akki Gina Luramion. Tak měla Ambruška konečně doma také parťáka svého plemene. Akkinka se v roce 2007 stala Českou junior šampionkou a v roce 2008 Šampionkou ČR.

    Dne 15. 9. 2007 jsme importovali pejska Huando Capac Cuna ze země původu - Peru. Tento velmi temperamentní, chytrý a šíleně mazlivý kluk zapadl do rodiny a  smečky bez problémů.... za to jsme moc rádi a vděční jeho chovatelce Claudii Galvez Ramirez. - viz. rubrika "Ke čtení". V roce 2008 se stal Českým junior šampionem a od ledna 2009 je Český šampion. Nyní již je otcem osmi krásných peruánků (vrh C) a pěti štěňátek v ch. s. Anika Vevos.

    Rok 2007 byl pro nás ještě z jednoho důvodu výjimečný - v červnu se naší Ambrušce narodilo rekordních 10 miminek! (vrh B). Bylo to sice velmi náročné jak pro psí maminku, tak pro nás, ale desetinásobné štěstí nám to všem vynahradilo a rádi na toto období vzpomínáme.

    V dubnu 2009 k nám přibyla fenka peruánského naháče Chaska D´Inka Espipeňa, kterou jsme také importovali z Peru. Bez problémů se začlenila do smečky a úplně největší radost z ní má náš Huando:-) . Děkuji jejímu chovateli za to, jaká je. Více i rubrika "ke čtení". V roce 2010 se stala Českou junior šampionkou a v roce 2013 splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion. Česinka je něžná, velmi chytrá a jakmile dospěla, převzala "funkci" vůdce smečky.

    Od stejného chovatele, pana Césara Gustava Espinoza Peňa, jsme si v říjnu 2010 importovali dlouho očekávaného, mnou vytouženého pejska, Junior šampiona Peru, jménem Luramion Lucas D´Inka Espipeňa. Je to můj benjamínek, rozmazlený miláček :), velký hlídač a nekonečný mazel. Své přední nohy velmi obratně používá jako lidské ruce, především tehdy, když mu jde o chování v náručí či o jídlo... V únoru 2013 se stal Českým šampionem.

    Štěňátka od nás odcházejí v osmém týdnu věku, samozřejmostí je, že jsou čipovaná, očkovaná a odčervena, vymazlená a zdravá. S novými majiteli je sepsána kupní smlouva a štěňátko si nese domů Euro pas, granule, na které je zvyklé a svoji hračku. 

Odchováváme pouze pejsky s PP (průkazem původu) !

    Po celou dobu jejich růstu u nás mají celodenní péči, kontakt s naší smečkou a samozřejmě dostatek mazlení s celou rodinou. Od nových majitelů očekáváme, že zůstaneme v kontaktu a jsme jim nadále k dispozici radou a pomocí.

    Všem pejskům z naší chovatelské stanice přejeme hodně zdraví a štěstí do života a jejich páníčkům mnoho radosti s nimi.

    Pokud Vás zaujala tato dvě plemena, nebo uvažujete o štěňátku, neváhejte mi zavolat či napsat e-mail, ráda Vám odpovím na jakékoli dotazy.

                                                                                    

Lucie Santini, CHS Luramion